Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Garcia

Projekt Katky García a Luboše Maliny, špičková interpretace irského zpěvu v našich zemích
Mimořádná zpěvačka Kateřina García představuje absolutní špičku interpretace irského zpěvu v našich zemích. Katka, momentálně žijící v Irsku, působila řadu let ve skupině Dún an doras a dnes je považována za majitelku jednoho z nejkrásnějších hlasů nejen na české scéně.

Společně s mutiinstumentalistou Lubošem Malinou (Druhá tráva) natočila album s názvem Woven Ways. Toto CD bylo nominováno na žánrové ceny Anděl 2007 v kategorii world music. Skupinu GARCIA doplňují zkušení hudebníci Adam Stivín (The Navigators), Pepa Malina (COP, Věra Martinová), Petr Košumberský (Dún an Doras) a Kamil Slezák (Druhá tráva).

V pořadí druhé album nadžánrové formace Garcia nese název Before Dawn, Před úsvitem. Podobně jako debut Woven Ways z roku 2007 obsahuje i album Before Dawn příjemně namíchanou směs lidového, autorského a převzatého materiálu. Verše skotského básníka Roberta Tannahilla (1774–1810) se zde střídají s asturskou ukolébavkou nebo s původními skladbami Luboše Maliny a Kateřiny García. Lahůdkou je například úvodní skotská píseň Gloomy Winter’s Now Awa’, „oslava lásky a skotské přírody“, nahraná ve stylu a cappella, který k ostrovnímu folklóru neodmyslitelně patří. Naopak překvapivá je úprava makedonské lidové Ančice Mori Dušice, jejíž melodický motiv Malina poprvé zaznamenal na albu zpěvačky Kate Bush.

Album Before Dawn vznikalo ve studiu Good Day dvorního zvukaře Druhé trávy Jiřího Maška. Luboš Malina říká v rozhovoru pro měsíčník FOLK: „Zásadní rozdíl od alba Woven Ways nebyl v natáčení, ale v přípravě. Tentokrát jsme všechny aranže zkoušeli už s bicími a do studia jsme šli připraveni. Základy jsme točili většinou dohromady a zbytek dohrávali individuálně později.“

V současné době připravuje ve spolupráci s Lubošem Malinou album v českém jazyce, které bude obsahovat jak původní autorské písně, tak zhudebnělé básně Věry Provazníkové či Bohuslava Reynka.

Složení skupiny:
Katka García - zpěv, irské píšťaly
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly
Petr Košumberský - kytara
Pepa Malina - housle
Adam Stivín - baskytara
Kamil Slezák - bicíVideoukázky z koncertu tady

Další informace a ukázky najdete na
Facebook
www.katerina-garcia.com/


Garcia

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz