Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Janet Robin (USA)

americká zpěvačka a kytaristka

VYSTOUPENÍ November 2nd s kytaristkou od Meredith Brooks

Na květen letošního roku si můžete na svůj festival, městskou slavnost nebo do hudebného klubu objednat vystoupení fenomenální americké zpěvačky a kytaristky JANET ROBIN. Tato vyhledávaná umělkyně, která kromě své sólové kariéry koncertuje a nahrává například s Meredith Brooks, Melissou Etheridge, Michelle Shocked či Lindsey Buckinghamem (Fleetwood Mac) bude k dispozici buď samostatně s akustickým vystoupením nebo může vystoupit společně s kapelou, kterou tvoří členové českých NOVEMBER 2nd. V jejich řadách jsou kromě půvabné zpěvačky Saši Langošové i legendární baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, bubeník Martin Vajgl (-123 min, Čechomor) nebo kytarista Roman Helcl (Anna K.)

JANET ROBIN (USA)

“… a killer guitarist, but she also happens to be a great singer and songwriter.”
- The Album Network

Video 01
Video 02
Video 03

Američanka Janet Robin není další z mnoha písničkářek s kytarou. Z jejích živých vystoupení budete mít pocit, že ona a kytara jsou jedno.

Když jí bylo šest let, na kytaru ji začal učit Randy Rhoads od Ozzyho Osborna, takže už záhy stála na pódiu jako členka kapely Lindseyho Buckinghama. Netrvalo dlouho a do své formace si mladou kytaristku Janet pozvala Meredith Brooks (např. zde), která se právě proslavila celosvětovým hitem Bitch. Během turné s Meredith začala Janet Robin pracovat na své sólové kariéře. Od té doby natočila tři kritikou kladně přijatá alba a objevila se na nahrávkách a koncertech mnoha respektovaných hudebních osobností jako jsou například Melissa Etheridge, Michelle Shocked, Ann & Nancy Wilson (Heart), Maia Sharp či Garrison Starr. Loni spolupracovala například se zpěvačkou Bonnie Raitt nebo kapelou Air Suply a letos v lednu ji vychází na prestižní značce Hypertension Music nové album s názvem Everything has Changed, na které navazuje od ledna evropské turné. Produkce nahrávky se ujal syn legendy country Johnnyho Cashe - John Carter Cash. Nahrávka se netočila nikde jinde, než v proslulém Cash Cabin v Hendersonville, ve státě Tennesee.

Videa z nahrávání Everything has Changed najdete tady a tady

Bližší info a hudební ukázky na:
MySpace
www.janetrobin.com

NOVEMBER 2ND (CZ)

Skupina November 2nd stihla od svého vzniku vyhrát prestižní soutěž Jim Beam Music, několikrát vystupovala v cizině (např. USA, Velká Británie, Norsko, Nizozemí, Polsko...) a předskakovala mnoha zahraničním hvězdám (např. Spin Doctors, Alanis Morissette, Suzanne Vega, Reef, Bryan Adams, David Gahan, Ten Years After...). Za svůj debut byli November 2nd oceněni v anketě časopisu Report - Žebřík a v rámci výročních hudebních cen akademie populární hudby Anděl 2002 získali prestižní nominaci na Objev roku. Na zvuku další nahrávky November 2nd se významně podíleli držitel Grammy, americký producent David Bianco (např. Mick Jagger, Robbie Williams) a Eddy Schreyer (Alice in Chains, Johnny Cash...). Za svou druhou desku byli November 2nd nominováni v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategorii „Nejlepší domácí zpěvačka“ a „Nejlepší domácí pop“.

Bližší info a hudební ukázky na:

MySpace
www.november2nd.net


NOVEMBER 2ND featuring JANET ROBIN
Společné vystoupení Janet Robin okoření hudbu November 2nd a naopak November 2nd v několika písních doprovodí Janet Robin. Toto vystoupení lze exkluzivně objednat pouze letos v srpnu.

JANET ROBIN už absolvovala v České republice tři turné. V letech 2007 a 2008 s November 2nd. Loni si Janet pozvala na česko-slovenskou šňůru jako svého hosta zpěvačka Lenka Filipová.

Vybrané ohlasy na turné November 2nd s Janet Robin
MF Dnes 1.8. 2007: November 2nd si s Janet Robin výborně rozumějí, autor Ondřej Bezr
...Písničky Janet Robin i November 2nd, konkrétně frontmanky Saši Langošové, jsou podobného rodu - odráží se v nich ryzí americká tradice rock´n´rollu, ale i country či blues. Právě v tom si skvěle rozumějí. Vůbec nehraje roli, že Janet Robin je rodilá Američanka - v dnešním globalizovaném světě všichni, s nadsázkou řečeno, vyrůstali na stejných deskách... Spojení Janet Robin s November 2nd se jeví jako velmi šťastné, svou roli určitě má i společná vyhranost. Neměla by se jen tak "promarnit" jedinou šňůrou...

Aktualne.cz 2.8. 2007: Českem společně táhnou dvě holky s telecastry, autor Martina Macková
...Vystoupení dominují kytarová sóla včetně hraní zuby, které Robinová předvádí jako poctu Jimi Hendrixovi. V Praze si ji přišla poslechnout i známá česká kytaristka a písničkářka Lenka Filipová. Skutečně exkluzivní je třeba její sólo na šestistrunné banjo.
A společně nazpívaná One Day se může stát velkým hitem...

KONCERTY V ČR v doprovodu November 2nd:

06.05.2010 Brno - Fléda - koncert přesunut na podzim
07.05.2010 Holešov - New Drive Club na zámku
08.05.2010 Helfštýn - 11. ročník AUTHOR ŠELA MARATHON
09.05.2010 Zlín - Zelenáčova šopa
11.05.2010 Praha - KC Novodvorská
12.05.2010 Beroun - Pivovar Berounský medvěd
13.05.2010 Jihlava - klub Chilli Café, Janet sólo
14.05.2010 Úštěk - Gotické dvojče, Janet sólo
15.05.2010 Brandýs n/L – festival Hopsa hejsa do Brandejsa

kontakty ...

MANAGEMENT & PUBLIC RELATIONS
Roman Helcl
+420 603 345 698
november_second@yahoo.com
www.november2nd.net

BOOKING MANAGER
David Němeček
+420 602 741 882
agentura@druhatrava.cz
www.davidnemecek.cz

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz