Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Jarret

Folkrocková špička české hudební scény z Liberce, nominováni na cenu Anděl 2011 v kategorii folk a country
Indierocková nebo folkrocková skupina, která svou stylovou nezařaditelností přivádí kritiku k šílenství. Přitom jde o pouhé respektování textu s absencí strachu použít při aranžování jakékoliv prostředky. Jde vesměs o původní tvorbu Bohouše Vašáka doplněnou o písně spřízněných autorů – Jakuba Nohy, Martina Kadlece a Pavla Havlíka.

Jarret se za dobu své dlouhé existence vypracoval do pozice folkrockové špičky české hudební scény. Jejich styl se v průběhu trvání proměňoval pozvolna.
Michal Kadlec do svého folkového tria angažoval v roce 1992 Marka Štulíra a tím založil skupinu Jarret. Už tehdy folkové seskupení nachází své východisko a inspiraci v Bobu Dylanovi, Neil Youngovi, Joni Mitchell, Alanis Morisett nebo Sheryll Crow.

Jarret se může chlubit nominací na cenu Anděl a čtyřmi povedenými studiovými alby. Jejich poslední album nese poněkud tajemný název „Za hrany“. Kdo zná Jarret, nepochybuje, že album je „zahraný“ na jedničku. A přesto, že Jarret si libuje ve slovních hříčkách, tentokrát se opravdu jedná o hrany, nebo lépe řečeno hranice. Jarreti se rozhodli ignorovat „svoji hudební škatulku“ a ve čtrnácti písních se na téměř hodinové ploše představují ve své absolutní špičkové formě. Svou hudbu tak výrazně posouvají „za hrany“, ve kterých byla doposud kapela vnímána. Na novém albu uslyšíte až šansonově laděné balady, rockové nářezy, chytlavý pop a v jednom případě kapela oprášila i protest song. Mezi žánrové fúze si navíc užijete i v rámci jednotlivých písní. Album „Za hrany“ však působí i přes svou žánrovou pestrost velmi kompaktním dojmem a nese jasný rukopis kapely Jarret.

Nepřeslechnutelnou postavou Jarretu je zpěvačka Hanka Skřivánková, která disponuje zajímavými hlasovými barvami a její vokální projev je velmi působivý a pestrý. Hanka je na podiu dokonale svá a její vyzrálý projev je plný energie.

Skupina Jarret nyní představuje indierockovou nebo folkrockovou současnost. Pódiová suverenita z nich již před lety učinila hvězdy večerních programů žánrově otevřených festivalů.

Složení kapely:
Hanka Skřivánková - zpěv, flétna, klávesy
Michal Kadlec - zpěv, kytara
Marek Štulír - baskytara
Tomáš Piala - bicí

Hosté:
Honzík Provazník - saxofon, foukací­ harmonika


www.jarret.cz

Jarret

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz