Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Benefit

tradiční bluegrass zábavnou formou
Kapela byla založena koncem roku 2002 třemi bývalými členy jihomoravské skupiny Dessert Markem Podsedníkem, jeho bratrem Lukášem a basistou Vladem Kosibou s cílem vytvořit sestavu, která by předváděla zábavnou formou tradiční bluegrass v jeho, pokud možno, původní podobě.
Po krátkém hledání se stává čtvrtým členem sestavy houslista Láďa Cejnek (bývalý člen brněnských poutníků).  V zimě 2003 má kapela premiéru ve Sloupnici a již ten samý rok vystupuje na řadě velkých festivalů v ČR včetně Banjo jamboree v Čáslavi, ale také např. na Risor Bluegrass Festival v Norsku a krátkého turné po zemi Vikingů.
Během let se postupně mění sestava kapely – r. 2005 odchází Laďa Cejnek a přichází banjista Libor Babák, nějaký čas s kapelou též spolupracuje mandolinista Michal Silnica a zpěvačka a mandolinistka Natalie Havrdová. Základ však stále tvoří bratři Podsedníkovi.

Současná sestava:
Marek Podsedník – kytara
Lukáš Podsedník – mandolína
Libor Babák – banjo
Miroslav Svoboda – basa
Matyáš Černý - housle

Páteřním repertoárem Benefitu zůstávají skladby raného bluegrassu a country převážně s originálními texty, výjimku tvoří celovečerní a speciální programy, kde zazní podobné písně v češtině. Kapela se též věnuje provedení gospelů.

Více informací na:
www.benefitband.cz

Benefit

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz