Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Docuku

Folklorbeat z Valašského Meziříčí, nominovaní na cenu Anděl 2013 v kategorii world music!
Šestičlenná folklorbeatová skupina DOCUKU pochází z Valašského Meziříčí, kde také žije a tvoří. Její název dle slovníku valašského nářečí znamená „honem“ nebo „rychle“, a tomu odpovídá i značná část repertoáru.
Svižné, melodické písničky na pomezí folklóru a bigbítu čerpají z lidového odkazu, především moravsko – slezského, polského, slovenského či balkánského. O valašských hudebních kořenech samotných hudebníků vypovídají také osobitá aranžmá a vlastní skladby, postavené na fůzi folkloru a rocku nebo milostné balady.

Po odchodu některých členů na podzim roku 2010 si skupina prošla hledáním nových spoluhráčů a nyní vystupuje v již ryze mužské podobě.Trojici zakládajících členů (Jiří Buksa - kytara, heligónka, zpěv, Roman Vavřík - akordeon, Karel Mikuš - bicí) doplnili folklórní hudebníci z regionu, kteří mají hráčské zkušenosti i z jiných hudebních projektů. Violista Dan Pšenica, kontrabasista Pavel Hanuštiak a houslista, benjamínek Kristián Lambert aranžují písně z předchozích dvou alb Docuku pro čistě mužský projev a zároveň jsou příslibem pro naplnění obsahu slangového názvu skupiny.

Po 8 letech činnosti a více než 220 koncertech v ČR i zahraničí se Docuku v nově připravovaných písních vrací ke svým valašským kořenům. Skupina vydává v r. 2013  zatím poslední CD s názvem „ Kdybych já věděl...“ . Album vychází v brněnském Indies Happy Trails za produkčního dohledu Idy Kellarové .

Aktuální složení skupiny:
Jiří Buksa - kytara, heligónka, zpěv
Roman Vavřík - akordeon
Karel Mikuš - bicí
Dan Pšenica - viola
Pavel Hanuštiak - kontrabas
Kristián Lambert - housle

Ukázka z vystoupení
Folklorbeat s valašským srdcem

Další informace naleznete na:
www.docuku.cz
Facebook

Docuku

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz