Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Kon Sira

Projekt sester García a Predraga Duronjiće je zaměřen na osobitou interpretaci tradičních písní sefardské diaspory a Balkánu.

Písně sefardských Židů, kteří byli vyhnáni ze Španělska v roce 1492, představují unikátní písňový repertoár, ve kterém se propojuje hispánský a židovský jazykový a literárně-hudební odkaz s melodikou Balkánu a východního Středomoří. Tyto písně, které byly tradičně interpretovány jednohlasně, jsou v podání Kateřiny, Barbary a Predraga představeny ve vícehlasé úpravě a obohaceny o ne zcela tradiční doprovod multiinstrumentalisty Luboše Maliny a kontrabasisty Tomáše Lišky.

Číst dál...Kateřina García

zpěv

Kateřina se začala věnovat zpěvu tradiční irské a ostrovní hudby ve skupině Celtic Rej. V roce 1998 spoluzaložila kapelu Dún an Doras, ve které působila do roku 2007. Od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou v projektu García. Mimo to spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá Tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, Alan Doherty, James Ryan, dublinský Traditional Arts Collective a další). Sefardské hudbě se začala věnovat v souvislosti s výzkumem židovské španělštiny v rámci doktorského studia na Filozofické fakultě v Praze. V roce 2006 založila se svojí sestrou Bárou a Predragem Duronjićem projekt Kal y Kanto, zaměrený na interpretaci sefardských a balkánských písní. Dále se tomuto tématu věnuje ve své profesi hispanistky se zaměřením na jazyk sefardských Židů, na Trinity College v Dublinu.


Číst dál...Barbara García

zpěv

Začala zpívat sefardské písně v projektu Kal y Kanto. Mimo to se věnuje zpěvu zejména severošpanělské lidové hudby (ve skupinách Seis, Marw) a českým, moravským a slovenským lidovým písním v komorním ženském souboru Chrpy.


 

Číst dál...Luboš Malina

banjo, klarinet, tarogato, kaval

Multiinstrumentalista Luboš Malina je spoluzakladatelem a kapelníkem bluegrassové kapely Druhá tráva. Je zároveň vyhledávaným producentem a studiovým hráčem. Podílel se na projektu Lucie v Opeře, na deskách Lenky Dusilové, skupin Kabát, MIG 21, Teagrass a mnoha dalších. Doposud natočil čtyři sólové desky. Několikrát byl oceněn v anketě Bluegrassové asociace ČR jako Banjista roku. V současné době též spolupracuje s Kateřinou v projektu García a vystupuje v bluegrassové skupině Malina brothers.

 

Číst dál...Predrag Duronjić

kytara, zpěv

Bosenský zpěvák a kytarista pochází z rodiny se sefardskými kořeny a silnou hudební tradicí. Od roku 1997 žije v České republice, kde působil v mnoha hudebních uskupeních různých žánrů (Celtic Rej, Dún an Doras – keltská hudba, Draga banda - world music, Kal y Kanto - sefardské a balkánské písně). V současné době vystupuje s uskupením Radimova kapela Karel - gipsy punk.


Číst dál...Tomáš Liška

kontrabas

Studoval kontrabas na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a v roce 2013 dokončil magisterské studium na prestižní berlínské univerzitě Jazz Institut Berlin, pod vedením renomovaných amerických hráčů a pedagogů Grega Cohena a Johna Hollenbecka. Tomáš vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech, Latinské Americe a Africe. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů v Polsku, Belgii a ve Španělsku. Jeho klíčoví spolupracovníci, kromě Marty Topferové, jsou David Dorůžka, Steve Walsh, Druhá tráva, Beáta Hlavenková, Cyrille Oswald, Lenka Dusilová, Eternal Seekers, Dan Tepfer, Mark Aanderud, a mnoho dalších.
Tomášovo debutové sólové album "Invisible World" (2009 Animal Music) obdrželo cenu Tais Awards za nejoriginálnější nahrávku roku 2009 a toto stejné album bylo nominováno na cenu Anděla.

Další informace najdete na:
www.konsira.com
Facebook

Kon Sira

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz