Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Lucie Redlová

Česká písničkářka, kytaristka a mandolinistka
Písničkářka Lucie Redlová je stálicí české folkové scény.
Zručná kytaristka a mandolinistka stála u zrodu valašskomeziříčské folkrockové kapely Docuku, na kontě má spolupráce se skupinami Žamboši, Traband, Květy nebo s triem MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy. Vystupovala na významných českých i zahraničních festivalech (Colours of Ostrava, Festival Banát, TFF Rudolstadt, United Islands, Folkové prázdniny, Valašský špalíček…), v televizi (Tečka páteční noci, Události v kultuře, Dobré ráno, Snídaně s Novou…) i rádiu.

V roce 2009 natočila album První, poslední, které produkoval irský rocker Steve Wall. Deska má poměrně subtilní aranže a základem tak zůstala hlavně kytara a zpěv Redlové. Na sklonku roku 2009 Lucie vytvořila doprovodnou kapelu Garde, pořídila si elektrickou kytaru a od čistého folku se pootočila směrem k bigbítu. S kapelou natočila ve studiu Ondřeje Ježka na jaře 2012 druhé album Křižovatka, které produkoval americký muzikant Tim Eriksen.

V únoru 2018 vyšlo u Indies Scope třípísňové EP Otázky, jež Lucie věnovala svým čtyřem sourozencům a potažmo celé své rodině, protože právě o vyrovnávání se s rodinným zatížením toto minialbum pojednává. Album bylo natočeno ve studiu Animan v Kopřivnici a produkoval jej zkušený muzikant a producent Tomáš Neuwerth (Tatabojs, Kittchen, Umakart, Kafka band…).

17. 6. 2018 proběhla premiéra videoklipu k písni Až uzamkneme nebe, jež Redlová s přáteli natočila na Srí Lance. Dle serveru Hudebniknihovna.cz klip věrně koresponduje s vyzněním písně:
https://youtu.be/CO50iB-682U

V současnosti Lucie vystupuje buď sólově (střídmě si při tom vypomáhá také smyčkovacím loop-stationem) či s doprovodnou kapelou Garde, již tvoří zkušení muzikanti Ivan Trpík (baskytara, zpěv) a Milan Kratochvíl (bicí, zpěv).

Sólová diskografie:
První, poslední (2009)
Křižovatka (2012)
Otázky (2018)

Více informací najdete na:
www.redlova.cz
Youtube kanál

Lucie Redlová

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz