Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Pavlína Jíšová a přátelé

První dáma českého folku
Českobudějovická rodačka Pavlína Jíšová patří k výrazným zpěvačkám české folkové a country scény a bývá médii označována jako "první dáma folku".

Hudbě se věnuje celý život, její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech. Své písně, texty a hudbu představuje především ve své kapele Pavlína Jíšová a přátelé, ve které se také doprovází na akustickou kytaru. Vystudovala češtinu a hudební výchovu na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a už během studií si díky svému nezaměnitelnému hlasu vydobyla na hudební scéně pevné místo.

Úspěchy a ocenění:
  • Zlaté klíče za zpěvačku roku v čtenářské anketě časopisu Folk a Country šestkrát po sobě
  • jako členka kapely Sem Tam dvojnásobná držitelka Porty z osmdesátých let
  • zakládající členka folkové formace Žalman a spol. (od roku 2007 tato sestava pod jmény Žalman - Jíšová - Hlaváč příležitostně koncertuje)
  • bývalá členka skupin Minnesengři, Nezmaři sólově vystupovala s kapelami Weekend, … a basta, CS Band
  • spolupráce s významnými hudebními osobnostmi - Pavel Lohonka Žalman, Michal Tučný, Věra Martinová, Robert Křesťan, Pavel Bobek...
Pavlína Jíšová je také uznávaná jako autorka. Písničky píše nejen pro sebe a svoji skupinu, ale i pro ostatní umělce např. spolupracovala s Věrou Martinovou, Pavlem Bobkem, Marií Rottrovou a dalšími.

Přelom let 2006 - 2007 přivedl zpěvačku k důležitému mezníku - k pětadvaceti letům jejího působení na pódiích Jíšová využívá název své první EP desky k novému pojmenování pozměněné doprovodné kapely a k nové koncertní prezentaci svých písní - Pavlína Jíšová a přátelé. V roce 2007 tato formace vydává nové album s názvem Andělé jsou s námi.

Rok 2009 přináší posilu z rodinné linie. Stálou členkou kapely se stává Pavlínina dcera Adéla Lounková. Její barva vokálu a hudební cítění dokresluje a podtrhuje matčin projev. Na hudební scénu vstupuje nevšední pěvecká dvojice tvořená matkou a dcerou. Kytary obou žen doprovází vynikající zpěvačka a kytaristka Petra "Šany" Šanclová a na basu Romana Tomášková. Pěvecký projev kapely tak získává pestrou, plnou a originální barvu.

V současnosti se kromě aktivní koncertní činnosti věnuje prezentaci hudby v Českém rozhlase České Budějovice v pravidelné hudební relaci „Písničkové rozhovory“, kterou připravuje spolu s Adélou Jonášovou jako scénáristka a moderátorka.

Složení kapely:
Pavlína Jíšová - kytara, zpěv
Adéla Lounková - kytara, zpěv, irské flétny
Romana Tomášková - baskytara, zpěv
Petra "Šany" Šanclová - kytara, zpěv

Více informací najdete na www.jisova.cz
zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz