Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Ukulele Orchestra jako Brno (CZ/UK)

Světové hity v netradičním pojetí!
Ukulele Orchestra jako Brno je sdružení věkem i hudebními zkušenostmi pestré party hráčů a příznivců ukulele, původně havajského nástroje připomínajícího malou kytaru.

Skupina vznikla na konci roku 2010, tehdy ještě v méně početném složení. Po prvních vystoupeních se velmi rychle vytvořilo seskupení amatérských i profesionálních hudebníků, postupně si budující osobitý přístup a také repertoár složený z coververzí známých písní, které se snaží prezentovat s cílem pobavit sebe i posluchače. Cesta jednotlivých členů k ukulele byla různá, základním impulsem však byla inspirace knihou Toma Hodgkinsona Líný rodič. Autor – sám propagátor ukulele – v ní vyzdvihuje přednosti tohoto skladného nástroje jedinečného zvuku a dokonce tvrdí, že by ukulele nemělo chybět v žádné domácnosti. Což potvrzuje i stále narůstající oblíbenost skladného nástroje mezi profesionály a hudebními nadšenci.

Od svého vzniku absolvovala UojB více než dvě stovky koncertů, od letních festivalů a vystoupení na náměstích, přes klubové hraní, soukromé i firemní oslavy, až po komornější akce v rámci představení slavného brněnského divadla Husa na provázku.

Na kontě má prozatím čtyři alba coververzí a EP s pěticí českých skladeb.
Na jaře 2012 vyšlo „Živě z Brna/Live from Brno“ a hned následujícího roku deska „A Little Less Conversation“, v prosinci 2014 pokřtili UOjB  CD „Mad World“. Na jaře 2016 vyšel projekt s názvem „Ukulele Orchestra jako Brno hraje Škaredou holku“. Přetváří písně brněnské hardrockové kapely z devadesátých let, jejíž čtyři členové se sešli právě v UOjB.
Křest posledního alba coververzi s názvem "Hity z kazety" proběhl v prosinci 2016.

Je zařazena do České knihy rekordů jako kapela s největším počtem hráčů na ukulele.

Repertoár UOjB se postupně rozrůstá a obměňuje, v tuto chvíli ho aktivně tvoří více než 50 coververzí popových, rockových, zejména ale tanečních hitů různých světových interpretů.

V netradičním podání UOjB můžete slyšet světové rockové a popové hity od Rolling Stones, Beatles, Doors, Steppenwolf, Police, Clash, AC/DC, Depeche Mode, Cure, Abby, Eurytmics, Iggyho Popa, Toma Jonese, Elvise Presleyho, Toma Pettyho, Billa Haleyho, Boba Marleyho, Amy Winehouse, Michaela Jacksona a dalších.

Stálí členové orchestru:
Karel Heřman - zpěv, tenorové ukulele, foukací harmonika
Paul Holland - zpěv, koncertní sólové ukulele
Tomáš Oakland - zpěv, sopránové ukulele
Andrew Oakland - zpěv, barytonové ukulele
Martin Krajíček - tenorové sólové ukulele
Michal Reich - zpěv, tenorové sólové ukulele
Michal Řihánek - barytonové ukulele, foukací harmonika
René Senko - sopránové ukulele
Libor Vyhnálek - koncertní ukulele
Jiří Kosťa Kostelecký - tenorové ukulele, bicí
Aleš Svoboda - zpěv, basová kytara
Jiří Semtex Suchý - cajon

Reference a odkazy:
BANDZONE – www.bandzone.cz/ukuleleorchestrajakobrno
FACEBOOK – www.facebook.com/UkuleleOrchestraJakoBrno
YOUTUBE – www.youtube.com/uojb

Ukulele Orchestra jako Brno

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz