Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Žofie Kabelková

Jedna z nejvýraznějších písničkářek nastupující folkové generace, nominována na žánrovou cenu ANDĚL 2009!

Písničkářka Žofie Kabelková a flétnistka Petra Klementová spolupracují od počátku roku 2008.
Ve svém repertoáru mají především nejnovější písně Žofie. Doprovází se na kytaru, flétny i jiné nástroje, např. na klavír, melodiku nebo kalimbu.

Hudbu těchto dvou muzikantek ovlivnily rozličné žánry (indie, folk, jazz, klasická hudba, alternativa) - nejdůležitější pro ně však nikdy nebyla škatulka,
ale silná písnička.¨

Na jejich koncertech vždy najdou prostor pro improvizaci, inspirovanou atmosférou místa i samotnými posluchači. Už během krátké doby si stihly zahrát na významných festivalech (Eurotrialog, Prázdniny v Telči, Febiofest aj.) a úspěšně absolvovaly své první turné po ČR.

Žofie Kabelková (1983) je autorka písní. Zpívá a hraje na kytaru. Vystudovala český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě v Brně a v současnosti moderuje hudební pořad v Českém rozhlase Region v Jihlavě. V roce 2009 byla nominována na žánrovou cenu ANDĚL!

Coby náctiletá vyhrávala nesčetné folkové soutěže a velmi rychle se dostala do širšího povědomí.
V roce 2003 vydává u Indies Records své debutové album Žiju, o dva roky později se podílí na zajímavém projektu Panoptikum, (folk, alternativa), z něhož v roce 2005 vzešlo stejnojmenné album.

Dva roky působila jako textotvorka a zpěvačka v jihlavské kapele Chakra Bandoleros (alternativa popu). Podílela se na prvním českém celovečerním animovaném filmu Báječná show. Zahrála si např. po boku pánů muzikantů Stanislava Palúcha, Juraje Grigláka nebo Petera Solárika.
Účastnila se mnohých českých hudebních festivalů (Colours of Ostrava, Prázdniny v Telči, Porta, Zahrada a mnoha dalších).

V roce 2007 byla oceněna Cenou Rady města Jihlavy za originalitu a interpretaci vlastní hudební tvorby v oblasti akustické hudby přesahující hranice města.


Po tvůrčí a koncertní odmlce se letos tato křehká jihlavská dívka silného a originálního hlasu vrací s deskou Peřiny z vody, kterou si vydala sama na svém labelu Malé vydavatelství na plovoucí kře. CD bylo natočeno v dubnu 2009 společně s dalšími muzikanty (Stanislav Palúch, Tomáš Baroš, Miroslav Hloucal)
a vyšlo na podzim roku 2009.

Petra Klementová (1980) absolvovala flétnu na brněnské JAMU, v letech 2005 - 2007 studovala na Prins Claus Conservatorium v nizozemském Groningenu (obor klasická a jazzová flétna).

Zaměřuje se na interpretaci různých hudebních žánrů (klasická hudba, jazz, folk, soudobá hudba, volná hudební a pohybová improvizace).
Spolupracovala s českými soudobými skladateli (Miloš Štědroň, Jan Kavan, Markéta Dvořáková, František Emmert), se souborem Quakvarteto, Ensemble Marian, Chorovod, Czech Virtuosi a se souborem tanečního divadla MAXIMVS. Působí v mezinárodních kapelách Shishani's Band a Katarchestra.
V České republice je možné slyšet ji v kapelách OKO písničkáře Ivo Cicvárka, Panoptikum a CKK band. Mimo jiné se podílela na nahrávkách Ivy Bittové, Miloše Šťědroně, Jiřího Bulise nebo Klee Quartet.

Další informace a ukázky najdete na MySpace nebo Bandzone

Videoukázky tady

Žofie Kabelková

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz