Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

Robert Křesťan a Druhá tráva

Legenda folk, country a bluegrassové scény - držitelé ceny Anděl v kategorii folk a country
Historie
Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 21 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. 

Za album Díl první získala v roce 2021 Druhá tráva Anděla v kategorii folk a Robert Křesťan vstoupil do Síně slávy! 
V říjnu 2022 vydala skupina nové album nazvané Díl druhý, které bylo na jaře roku 2023 opět Cenou Anděl oceněno!  

Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky. 

Zahraniční zkušenosti a spolupráce
Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:
Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, klarinet, vokály
Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály
Tomáš Liška - kontrabas, basová kytara
Radek Hlávka - kytara, vokály
Martin Novák - bicí, perkuse, cajon

Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny, nyní s důrazem na skladby z posledních studiových alb Díl první a nově také Díl druhý.

 V roce 2023 se můžete těšit na pokračování vydařené spolupráce s Bratry Ebenovými. Na podzim pak Druhá tráva plánuje pozvat legendárního banjistu Tonyho Trischku z USA! 


Další informace naleznete na
www.druhatrava.cz
Facebook

Robert Křesťan a Druhá tráva

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz