Umělecká a produkční agentura ADN

David Němeček

November 2nd

Rocková skupina s vyjímečnými představiteli české kytarové scény a s výraznou osobností zpěvačky Saši Langošové.

November 2nd vznikli koncem 90. let v Hranicích. Skvěle se uvedli už svým debutem Midnight Desert, za který byli nominováni na cenu APH Anděl v kategorii Objev roku a zvítězili v Anketě Žebřík časopisu Report.
Druhé album Little Miss Behavin & the Troublemakers si vysloužilo nominace v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategoriích Nejlepší domácí zpěvačka a Nejlepší domácí pop.
Kromě zpěvačky a kytaristky Saši Langošové v November 2nd hrají zkušení muzikanti - legendární baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, kytarista Roman Helcl (Anna K.), David Babka na pedalsteel a bubeník Martin Vajgl (Čechomor, Vltava).
Jejich hudba vychází z kořenů tradičního amerického písničkářství, které v sobě spojuje rock, blues a funky. Charakteristický zvuk kapely dotváří výrazný a nezaměnitelný ženský vokál a anglicky psané texty.

Kapela November 2nd má za sebou stovky klubových koncertů a také mnoho předskakování zahraničním hvězdám.

Po šesti letech s novou deskou nazvanou Night Walk with Me (distribuce EMI). Skupina na novince pracovala s dlouhými přestávkami tři roky.

Skladby se nahrávaly postupně v Hranicích, New Yorku a Nashvillu, kde žije i producent alba Steve Walsh.
S dokončením nahrávky, která vyšla 27. dubna, nakonec pomohla známá newyorská písničkářka Suzanne Vega. Ovšem tentokrát ne v roli zpěvačky či skladatelky. Nové písničky české kapely totiž přehrála legendárnímu producentovi a zvukovému mistrovi Tchadu Blakeovi (Sheryl Crow, Peter Gabriel, Paul McCartney, Pearl Jam...). Tomu se líbily natolik, že se album rozhodl zmixovat a vtisknout mu výslednou podobu.

Všech deset písní na albu napsala Langošová sama. Jsou to příběhy na pomezí bdění a snu, v nichž stírá rozdíl mezi skutečností a představou říká zpěvačka.

Dokument o desce


Recenze:
Hudební publicista Jindřich Göth v časopise Instinkt věnoval albu téměř celostránkovou recenzi, ve které napsal, že je dobré ponořit se do poslechu a nechat zdánlivě prosté písničky, aby pozvolna odhalovaly své půvaby a sílu. Podle něj zní aktuální deska November 2nd světově. Ani na vteřinu se nepodbízí, přitom je bez problému přístupná masám. Neměl by takhle vypadat ideální pop?, říká.
Vladimír Vlasák zase v recenzi v MF DNES uvádí, že Langošová napsala nosné a melodicky působivé skladby. Byla to jejich vnitřní dramatičnost, která si sama řekla o zajímavě vystavěná aranžmá a jež přispěla k rozmanitosti znamenité desky Night Walk With Me. Člověk přitom ani tolik nevnímá nosný rockový rámec muziky, ale písně samotné, jejich atmosféru i pevný hlas zpěvačky, píše Vlasák, který albu udělil osmdesáti procentní hodnocení a na konci recenze napsal, že deska snese mezinárodní měřítka, která by jí mohla ještě více pootevřít dveře do světa.

Složení kapely:
Alexandra Langošová – zpěv, kytara
Roman Helcl (Anna K.) – kytara
Vladimír Guma Kulhánek (Flamengo, Etc....) – baskytara
David Babka – pedalsteel
Martin Vajgl (Čechomor, Vltava...) – bicí

Ukázky z vystoupení skupiny November 2nd najdete ZDE.

Více informací na:
www.november2nd.net
Facebook
Myspace

November 2nd

zpět
Logo

© 2012 Agentura ADN
All rights reserved

Created by Grafik-Art.cz